LSC - London School of Commerce

İngiltere / Londra

Eğitim Dili Konaklama
ingilizce Aile Yanı / Yurt / Paylaşımlı Öğrenci Evi /
Eğitim Dili ingilizce
Konaklama Aile Yanı / Yurt / Paylaşımlı Öğrenci Evi /

1975’ten beri hizmet vermekte olan LSC London, Londra’nın Fulham bölgesinde yer alan London Study Centre’de 19.yüzyılda yapılan Munster House adlı tarihi bir binada konumlanmıştır. Big Ben ve Buckingham Sarayı'ndan yakın mesafededir. LSC, aynı zamanda Chelsea Futbol Kulübü, Bishops Parkı ve King’s Road gibi ünlü turistik yerlere de da yürüme mesafesindedir. İşletme, Yönetim ve Bilgi Teknolojileri alanında lisans ve lisansüstü dersler sunar ve uluslararası alanda tanınmış niteliklere sahiptir. Okul, British Accreditation Council tarafından tamamen akredite edilmiş ve Wales Üniversitesi Enstitüsü ve Liverpool John Moores Üniversitesi ile işbirliği içerisindedir. Dinleme, okuma ve yazma becerilerine vurgu yapan öğretimine ek olarak; rapor yazma, sözlü sunum yapma gibi becerileri kazandırarak sizleri öz güvenli, iletişimi güçlü, İngilizce’ye hakim bireyler olarak yetiştirmeyi hedefler. İmkanlar

Ünlü Londra Köprüsü’nün çok yakınında bulunan Chaucer Kampüsü ve Langauge School of Commerce ana kampüsü bulunmaktadır. Londra şehir merkezine trenle 15 dk mesafededir. Publarla, restoranlarla ve cafélerle çevrelenmiş devamlı canlı olan bir bölgededir. Okulun yakınlarında Chelsea Futbol Kulübü, alışveriş olanaklarıyla ve kafe kültürüyle ünlü King's Road ve Bishops Park bulunur. Tam donanımlı 13 derslikte İngilizce dil eğitimi verilmektedir. Aynı zamanda binada, 2 adet teknolojik sınıf, öğrenci lobisi, futbol masası, masa tenisi masaları ve üç adet teras, ücretsiz internet, atıştırmalık yiyeceklerin ve içeceklerin satıldığı makineler bulunur. Tren, otobüs, metro gibi toplu taşıma vasıtalarıyla ulaşım kolaydır.


Sosyal İmkanlar

Boş zamanlarını değerlendirmek, İngilizceyi pekiştirmek için, Big Ben, London Eye, Londra Kulesi, Buckingham Sarayı, İngiliz Müzesi ve St. Paul Kathedrali gibi gezilecek birçok yer mevcuttur. Ayrıca futbol, kriket, rugby gibi spor faaliyetleri Londra’nın Wembley Stadium’unda, Twickenham Rugby Ground’da izlenebilir, The Wimbledon Tennis Tournament’a, The Oval and Lords’da oynanan kriket etkinliklerine katılım sağlanabilir.


Konaklama

LSC London öğrencilerine kurs süresince, aile yanı konaklama, paylaşımlı öğrenci evleri, apartlar, öğrenci yurdu, apartman daireleri gibi seçenekler sunmaktadır.


LSC - London School of Commerce Tanıtım Videosu

Sokak Görüntüsü

Harita