Istituto Venezia

İtalya / Venedik / Merkeze Uzaklık 3 Km

Konaklama
Aile Yanı / Yurt /
Konaklama Aile Yanı / Yurt /

Istituto Venezia, 1995 yılında Venedik’te kuruldu. Berlin ve Hamburg'dan ASILS, Tandem International, CSN (İsveç), Eduitalia, Bildungsurlaub tarafından tanınmaktadır. Tüm seviyelerde çeşitli kurslar yıl boyunca mevcuttur. Öğrenciler farklı çözümleri seçebilir veya birleştirebilir. Kursun sonunda öğrenci, kursların başarıyla tamamlandığını gösteren bir sertifika isteyebilir. Öğretim metodolojisi, öğrencilerin aktif katılımını teşvik eden tamamen iletişimsel bir yaklaşıma dayanır. Sözlü ve yazılı iletişim becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Ders süresince, temel iletişim becerileri - dinleme, konuşma, okuma ve yazma - eşit olarak araştırılır ve her seviyede kademeli olarak geliştirilir. Eğitim kalitesi ve eğitim materyalleri çok önemlidir. Bu nedenle ekibin üyeleri, özel eğitim seminerleri ve öğretmen eğitim programlarına, özellikle Ca 'Foscari Üniversitesi'nde Italyanca Master Programı'na (ikinci dil olarak İtalyanca) katılmışlardır.

Sunulan Programlar

Yoğun İtalyanca Kursu

Bireysel İtalyanca Kursu

CILS ve CELI Sınavlarına Hazırlık Kursları

Şirketler için İtalyanca Kursları

İtalyanca ve Aşçılık Kursu
İmkanlar

IstitutoVenezia, LaSerenissima (Venedik)’in Dorsoduro semtinde, tarihi bir binada konumlanmıştır. Campo Santa Margherita Meydanı’na çok yakın bir konumdadır. Santa Lucia Tren garı yürüyerek 10 dakikalık mesafededir. Kafeler, restoranlar ve mağazalara yakındır. Okulda, tam donanımlı 7 derslikte deneyimli öğretmenler tarafından 12 kişilik gruplar halinde İtalyanca dl eğitimi verilmektedir. Okulda ayrıca bilgisayar odası, kütüphane, tv odası, kablosuz internet, dinlenme odası gibi olanaklar bulunmaktadır. Tüm öğretmenlerinin anadili İtalyancadır. Ayrıca Venedik'de bulunduğunuz sürece sizinle ilgilenecek çok samimi öğretmenleri ve personelleri vardır.


Sosyal İmkanlar

Boş zamanları değerlendirmek ve İtalyanca dilini pekiştirmek için okul sosyal, kültürel, sportif ve turistik faaliyetler sunmaktadır. Ayrıca hafta sonlarını değerlendirmek isteyen öğrenciler, Dükler Sarayı, San Marco Bazilikası, San Marco Meydanı gibi yerlere geziler düzenleyebilirler.


Konaklama

Istituto Venezia, kendisini tercih eden öğrencilerine, Palladian Manastırı'nda oda, aile yanı konaklaması ya da öğrenci yurdu seçeneklerini sunmaktadır.


Istituto Venezia Tanıtım Videosu

Sokak Görüntüsü

Harita