International House

Almanya / Heidelberg / Merkeze Uzaklık 6 Km

Yaş Aralığı Eğitim Süresi Eğitim Dili Konaklama
17 24 Hafta almanca Aile Yanı / Yurt / Paylaşımlı Öğrenci Evi /
Yaş Aralığı 17
Eğitim Süresi 24 Hafta
Eğitim Dili almanca
Konaklama Aile Yanı / Yurt / Paylaşımlı Öğrenci Evi /

International House World Organization, dünya genelinde 52 ülkede 150’den fazla yabancı dil eğitim merkezini bir araya getiren uluslararası bir dil okulları ağıdır. International House 1958 yılından bu yana Almanya ’nın  Heidelberg şehrinin merkezinde tarihi bir villada hizmet vermektedir. Okul Uluslararası Dünya House Organizasyonu Üyesi olarak okul IHWO’NUN çok yüksek standartlarında hizmet vermektedir. Dil öğrenimi ve öğretimi için Avrupa Ortak Referans Çerçevesi Programını takip etmektedir. Okul, uluslararası gruplarda veya bireysel olarak Almanca 'yı yoğun ve etkili bir şekilde öğrenmek isteyenler için Business German'ın yanı sıra Business Language (Almanca) sunmaktadır. Collegium Palatinum - IH Heidelberg, Avrupa dil sertifikaları Telc  vevTestDaF    için yetkili bir test merkezidir.

Sunulan Programlar
Genel Almanca Kursu
Yoğun Almanca Kursu
Çok yoğun Almanca Kursu
Kombine Kurs
Standart İş Almancası Kursu
Şirketler için Almanca Grup Kursu
Şirketler için Almanca Birebir Kurs
Üniversiteye Hazırlık Kursu
Birebir Almanca Kursu
Telc ve TestDaF Ved Cours Prepa Grandes Ecoles Hazırlık Kursu
Almanca Sınava Hazırlık Kursu
İngilizce ve İş İngilizcesi Kursları
Arapça Kursları
Rusca Kursları


İmkanlar

International House konumu itibarıyla şehrin en meşhur yerlerine yürüme mesafesindedir. Toplu taşıma araçlarıyla şehir merkezindeki okula kolaylıkla ulaşılabilir. Okul binasında ki 8 tam son teknoljiyle donanmış derslik, kütüphane, kafeterya, video salonu, çalışma odası, bilgisayar laboratuvarı, öğrenci dinlenme alanları ile muhteşem bir eğitim hizmeti sunar.


Sosyal İmkanlar

International House, öğrencilere çok çeşitli etkinlikler sunmaktadır. Kültür gezileri, Helidelberg turu, şehir gezileri, şirket gezileri, konserler, müze gezileri, bisiklet turları, kano, valeybol, doğa aktiviteleri faaliyetlerin başlıcalarıdır.


Konaklama

International House, kendisini seçen öğrencilere çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktadır. Bunlardan başlıcaları ;  Öğrenci evinde konaklama, aile yanında konaklama, Öğrenci yurdunda konaklama, daire/apartman konaklamadır .Ayrıca farklı konaklama isteği olan öğrencilere de rehberlik yapılmaktadır.


International House Tanıtım Videosu

Sokak Görüntüsü

Harita