Europass Centro Studi Europeo

İtalya / Floransa / Merkeze Uzaklık 1 Km

Yaş Aralığı Konaklama
16 Aile Yanı / Yurt / Paylaşımlı Öğrenci Evi /
Yaş Aralığı 16
Konaklama Aile Yanı / Yurt / Paylaşımlı Öğrenci Evi /

Europass Centro Studi Europeo, Floransa'da İtalyanca dil okulu 1976 yılında Istituto Vittorio Alfieri olarak kuruldu ve 1990 yılında okulun uluslararası karakterini vurgulamak için adını değiştirdi. Europass Centro Studi Europeo, İtalyanca dilinin ve kültürünün öğretilmesinde uzun süreli deneyime sahip bir okuldur. Europass, ihtiyaç duyulan her seviyede Floransa'da İtalyanca dil kursları düzenlemektedir. İtalya, ikinci bir dil olarak İtalyanca öğretimde, ayrıca üniversite bölümleri ve yurt dışındaki dil okullarıyla olan iletişimi ve İtalya'daki mesleki eğitim programlarını organize etmekten sorumlu Avrupa kurumları ile işbirliği sayesinde aktiftir. 

Sunulan Programlar

Yoğun İtalyanca Kursu

Standart İtalyanca Kursu

İtalyanca Dil Bilgisi Kursu

Part Time İtalyanca Kursu

Birleşitirilmiş Kurs

Akşam / Haftasonu Kursları

CELI – PC. CELI / CIC – PC.CIC / CILS – PC. CILS Hazırlık Kursu

İş İtalyancası Kursu
İmkanlar

Europass Centro Studi Europeo-Floransa, İtalya’nın floransa şehrinin merkezinde, 19. Yüzyıldan kalma tarihi bir binanın içinde eğitim vermektedir. Europass Centro Studi Europeo, Toskana Bölgesi tarafından akredite edilmiş, Duomo'dan sadece birkaç adım uzaklıkta yer almaktadır. İtalyan dil kursları, sektöre özel kurslar (ekonomi, hukuk, mimari vb.), sanat kursları (resim, heykel, fresk vb.), yemek kursları ve müzik kursları vermektedir. Tam donanımlı sınıflarda, en fazla 12 kişilik gruplar halinde İngilizce dil eğitimi verilmektedir. Okulda ayrıca; Okuma malzemeleri, TV ve oyunlar ile tamamen klimalı bir salon, yiyecek içecek otomatları, bilgisayar  odası,  tv odası, çalışma odası, öğrenci destek masası, kendi kendine çalışma  materyalleri, kablosuz internet  bulunmaktadır. Toplu taşıma vasıtalarıyla  her yere ulaşım kolaydır.


Sosyal İmkanlar

Öğrenciler boş zamanlarında, Pazza del Duomo’yu (Duomo Meydanı),  Floransa Katedrali’ni (Duomo), Giotto’nun Çan Kulesi’ni, Aziz Giovanni Vaftizhanesi’ni, Museodell’Opera del Duomo gibi mükemmel tarihi yapıları ziyaret edebilirler. Hafta sonları, trenle 1 buçuk saat uzaklıktaki Roma’ya ya da trenle yaklaşık 2 buçuk saat uzaklıktaki Venedik’e gidebilirler. Öğrenciler ücretsiz olarak; Bir müze veya kilisenin rehberli ziyaretleri (her hafta), İtalyan filmlerinin görüntülenmesi (ayrıca istek üzerine mevcuttur), açık Hava Sporları (Yaz aylarında), mutlu saatler aperatifler, gece kulüpleri, restoranlar ve pizzacılarda akşam yemekleri, aşçılık dersleri, şarap tadımı ve uzman açıklamaları ile Chianti turları; San Gimignano, Lucca, Siena, Roma, Bologna, Assisi, CinqueTerre ve Venedik gibi önemli İtalyan kasabalarına ve şehirlerine geziler, CinqueTerre gibi ünlü sahil beldelerine geziler ve daha fazla  faaliyetlere katılabilirler.


Konaklama

Europass Centro Studi Europeo-Floransa ; Aile yanı konaklaması, kişiye özel daire, ortak daire, otel ya da öğrenci yurdu gibi konaklama seçenekleri sunmaktadır.


Europass Centro Studi Europeo Tanıtım Videosu

Sokak Görüntüsü

Harita