CESC (Colchester English Study Centere)

İngiltere / Colchester / Merkeze Uzaklık 1 Km

Yaş Aralığı Konaklama
16+ Aile Yanı / Yurt / Paylaşımlı Öğrenci Evi /
Yaş Aralığı 16+
Konaklama Aile Yanı / Yurt / Paylaşımlı Öğrenci Evi /

CESC, 1969 yılında kurulmuş, köklü ve bağımsız bir dil merkezidir. Yıllardır dünya çapında 1.250’den fazla uzmanlık kursu veren okul İngilizce öğretme konusunda büyük bir üne sahiptir.

Londra’ya trenle 50 dakika mesafede bulunan okul, Colchester şehir merkezine 5 dakikalık yürüme mesafesinde ve tarihi bir binadadır. Londra, Heathrow, Gatwick, Stansted ve Luton hava alanlarına da transfer hizmeti bulundurmaktadır. 

Sunulan Programlar

Genel İngilizce

Yoğun İngilizce

İş İngilizcesi

Tıbbi İngilizce

Kişiye Özel İngilizce

İngilizce Öğretmenliği Kursları

Sınav Hazırlık Kursları : IELTS, Cambridge, TOEIC

İngilizce ve Kültür Kursları

Akademik İngilizce

Yaz okulu Programlarıİmkanlar

Öğrencilerine en iyi hizmeti sunabilmek adına bünyelerinde maksimum 14 kişilik sınıflar, dinlenme alanı, bilgisayar laboratuarları, kütüphane, geniş öğrenci salonu, ücretsiz wifi, büyük bir bahçe, öğrenci çalışma alanı, masa tenisi ve sinema salonu vardır.


Sosyal İmkanlar

Sosyal anlamda öğrencilerine katkıda bulunmak adına hem kendilerini başka alanlarda da geliştirmelerini, hem de dil eğitimlerine faydalı olmasını amaçlayan okul tenis, futbol ve bowling gibi çeşitli spor aktiviteleri ve bunların yanında drama, chatterbox, bateri, konser ,konuşma kulüpleri gibi sosyal ve kültürel aktivite olanakları sağlamaktadır. 

Okulun boş vakitlerini değerlendirmeleri açısından sağladığı imkanlar dışında öğrencilerde şehrin dar ve şirin sokaklarında keşfe çıkabilir, tarihi yapılarını gezebilir, ihtiyaçlarını gidermek ve arkadaşlarıyla sosyalleşmek adına  şehir merkezindeki mağaza ve kafelere kolaylıkla ulaşabilirler.


Konaklama

Okul öğrencilerini belirledikleri ailelerin yanlarına yerleştirmektedir. 


CESC (Colchester English Study Centere) Tanıtım Videosu

Sokak Görüntüsü

Harita