CES - Centre of English Studies

İngiltere / Worthing / Merkeze Uzaklık 1 Km

Yaş Aralığı Eğitim Süresi Eğitim Dili Konaklama
16 24 Hafta ingilizce Aile Yanı / Yurt /
Yaş Aralığı 16
Eğitim Süresi 24 Hafta
Eğitim Dili ingilizce
Konaklama Aile Yanı / Yurt /

Centre of English Studies, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin öğretiminde 36 yılı aşkın deneyime sahip bir aile işletmesidir. Dublin, Londra, Oxford, Worthing, Leeds, Harrogate ve Edinburgh'da bulunan yedi yıllık okul şubeleri bulunmaktadır. Yazma, okuma, dinleme ve konuşma gibi 4 temel becerinin yanı sıra dil bilgisi, kelime bilgisi, eleştirel düşünme becerisi gibi becerilerin de geliştirilmesi hedeflenen Centre of English Studies (CES) – Worthing’de en etkili dil öğretim metodları (communicative method & task based learning) kullanılmaktadır. 1976 yılında kurulmuş Centre of English Studies dil okulları British Council akreditasyonuna sahiptir ve English UK üyesidir. 

Sunulan Programlar
Standart Genel İngilizce
Standart Yoğun İngilizce
Kombinasyon
IELTS Hazırlık Kursu
Cambridge Sınavı Hazırlık Kursu
Profesyoneller için İngilizce
Çoklu Destinasyon Kursu
Öğretmenler için İngilizce
Uzun Dönem
Çalışma Deneyimiİmkanlar

Centre of English Studies (CES), 1979 yılında, İngiltere’nin Worthing şehrinde kurulmuştur. Centre of English Studies ana binası şehrin merkezinde, Dublin Kalesi ve Trinity Koleji ile aynı cadde üzerindedir. Derslerin ilk gününde dil seviye belirleme sınavı yapılmaktadır. Kasaba merkezine, sahile ve toplu taşıma istasyonuna kısa yürüyüş mesafesindedir. Victorian tarzı büyük bir binada eğitim vermektedir. Londra’ya sadece bir buçuk saat, Brighton’a ise 20 dakika uzaklıktadır. Ana tren istasyonu, dükkanlar, restoranlar ve kültürel yerler hepsi okuldan kısa bir yürüme mesafesindedir.Görsel ve işitsel eğitim ekipmanları ile donatılmış sınıflarda, tecrübeli öğretmenler tarafından 9 sınıfta ortalama 14 kişilik gruplar halinde kaliteli İngilizce dil eğitimi verilmektedir. Okulda ayrıca,  çoklu ortam merkezi, geniş bantlı ücretsiz internet erişimiyle en modern teknoloji ve yazılıma, kablosuz internete ve şahsi dizüstü bilgisayar erişim noktalarına sahiptir. 3 adet geniş ekranlı TV'nin bulunduğu öğrenci dinlenme salonu, masa tenisi ve 3 bahçesi bulunmaktadır. Ders saatleri dışında, kütüphanede olarak ders çalışabilirsiniz. Şehir içi ya da şehir dışı ulaşımlarda tren, otobüs, bisiklet ya da taksi kullanarak istediğiniz her yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Okul, toplu taşıma istasyonuna kısa yürüyüş mesafesindedir. 


Sosyal İmkanlar

Okulumuzda her hafta değişik sosyal aktiviteler düzenlenmektedir. Bunlardan bazıları: Londra, Brighton, Scotland şehirlerine geziler, sinema, disko, pub ziyaretleri, okul partileri, video akşamları ve ten pin bowling şeklindedir. 


Konaklama

Centre of English Studies kendisini seçen öğrencilere aile yanı konaklaması, otel, misafir evleri, gibi konaklama seçenekleri sunmaktadır.


CES - Centre of English Studies Tanıtım Videosu

Sokak Görüntüsü

Harita