Centro Italiano

İtalya / Napoli / Merkeze Uzaklık 3 Km

Yaş Aralığı Konaklama
17 Aile Yanı / Yurt / Paylaşımlı Öğrenci Evi /
Yaş Aralığı 17
Konaklama Aile Yanı / Yurt / Paylaşımlı Öğrenci Evi /

1982 yılında  İtalya'nın üçüncü büyük şehri olan Napoli'de kurulmuştur. Genel İtalyanca kursunun yanı sıra İtalyan kültürü, İtalyan yemekleri gibi farklı programlar sunmaktadır. Okul, İtalyan dili ve kültürü öğretimi konusunda uzmanlaşmıştır ve otuz yıllık tecrübesi ile seçkin bir üne kavuşmuştur. Öğrenciler İtalyanca'nın yanı sıra kültürel ve hobisel programları da tercih etmektedirler. Öğretmenler, İtalyanca'yı yabancı dil olarak öğretme konusunda uzun deneyime sahiptir. Okul, Eğitim, Üniversite ve Araştırma Bakanlığı tarafından onaylıdır ve Üniversitenin CILS sınavlarına yönelik resmi bir merkezdir.

Sunulan Programlar

Yoğun İtalyanca Kursu

Yoğun İtalyanca Kursu Plus

Yıllık İtalyanca Kursu

İş İtalyancası Kursu

Napoliten Pizzası ve İtalyanca Kursu

Klasik Müzik ve İtalyanca Kursu

Birebir İtalyanca Kursu

CILS Sınavına Hazırlık Kursu (Birebir)

Hafta Sonu İtalyanca Kursu
İmkanlar

Centro Italiano- Napoli, Napoli'nin tarihi merkezindeki eski bir sarayın ikinci katında, üniversiteye birkaç adım uzaklıkta katında konumlanmıştır. Okul, tren istasyonu ve limana ve toplu taşıma araçlarının (otobüs ve metro) ana hatlarına yakın olduğu için  istenilen her yere rahatlıkla ulaşım sağlanmaktadır. Ayrıca okula yakın birçok bar, pizzacı, restoran kafe ve brasserie bulunmaktadır. Napoli’nin Roma’ya uzaklığı 2 saat, Floransa’ya ise yaklaşık 3 saat uzaklıktadır. Okul tam donanımlı modern klimalı sınıflarda 12 kişilik gruplar halinde İtalyanca dil eğitimi verilmektedir. Binada ayrıca,Ücretsiz wi-fi, öğrenci danışmanlığı bulunmaktadır.


Sosyal İmkanlar

Napoli, zengin insanların, şairlerin, filozofların, ressamların ve müzisyenlerin zenginliğiyle ünlüdür. Eski şehir, UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak ilan edilen gerçek bir açık hava müzesi olan Avrupa'nın en büyük tarihi merkezidir.

 Okulun; Yemek pişirme, Tiyatro, Tarihsel gezi, Tarihçe, Müzik, Film gibi faaliyetleri bulunmaktadır.Konaklama

Centro Italiano- Napoli, kendisini seçen öğrencilere, kurs süresince; paylaşımlı öğrenci evleri, otel, misafirhane gibi konaklama seçenekleri sunmaktadır.


Centro Italiano Tanıtım Videosu

Sokak Görüntüsü

Harita