UCSB - University Of California Santa Barbara

Amerika / Santa Barbara

Yaş Aralığı Konaklama
- Aile Yanı / Yurt /
Yaş Aralığı -
Konaklama Aile Yanı / Yurt /

California Üniversitesi - Santa Barbara, 1909 yılında kurulmuş bir kamu kuruluşudur. Pasifik Okyanusu'na bakan kayalıkların üzerinde yer almaktadırKaliforniya Santa Barbara Üniversitesi, Amerika’nın en prestijli üniversitelerinden biridir Çeyrek tabanlı akademik takvimi kullanır. UCSB, lisans ve lisansüstü öğrencilerine hizmet veren, en büyükleri Harbiye ve Bilim Koleji olmak üzere beş okul ve kolej içerir. ESL (English as a Second Language) ve EFL (English as a Foreign Langauge) öğrencilerine temel olarak iki alanda İngilizce eğitimi vermektedir.   UCSB dil bölümü departmanı, ana dili İngilizce olmayan öğrencileri,  akademik eğitim alabilecek seviyeye ulaştırmayı hedeflemektedir. Lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri sunar.

Sunulan Programlar
Akademik Okuma ve Yazma Kursu
Uluslararası Öğrenciler için İletişim Kursu
Bağımsız Araştırma Yazma Projesi Kursu
Dinleme, Konuşma ve Telaffuz Kursu
İşletme Yönetimi/ Pazarlama/ İnsan Kaynakları için İngilizce Kursu
Eleştirel Düşünme ve Analiz Kursu
TOEFL Yoğun Hazırlık Kursu
Kültürler Arası İletişim Kursuİmkanlar

 Okulda tam donanımlı dersliklerde eğitim verilmektedir. Okulda ve kampüste öğrenci salonu. bilgisayar laboratuvarı, kütüphane, çalışma odası, plajı, sportif faaliyetleri  vardır. Toplu  taşıma vasıtalarıyla istediğiniz yere rahatça ulaşabilirsiniz.


Sosyal İmkanlar

UCSB eğitimin yanı sıra öğrencilerine bir çok sportif aktivite imkanı sunmaktadır. Bunların başında sörf ve kayak gelmektedir. Baseball okulun bir diğer popüler sportif faaliyetidir. Bunun yanı sıra volleybol, basketbol, tenis, yüzme ve dalış gibi bir çok sportif aktivite seçeneği bulunmaktadır. Öğrenciler bisiklet, sörf, ragbi ya da kayak ve snowboard gibi bir kulüp takımına katılabilirler. Santa Barbara’nın kendine ait plajı da bulunmaktadır.


Konaklama

Üniversiteye ait olan Santa Ynez, El Dorada Westgate tek kişilik yada çift kişilik kiralık öğrenci evleri seçeneklerini sunmaktadır.


UCSB - University Of California Santa Barbara Tanıtım Videosu

Harita