Scuola Leonardo Da Vinci

İtalya / Roma / Merkeze Uzaklık 6 Km

Yaş Aralığı Eğitim Süresi Eğitim Dili Konaklama
16 24 Hafta italyanca Aile Yanı / Yurt /
Yaş Aralığı 16
Eğitim Süresi 24 Hafta
Eğitim Dili italyanca
Konaklama Aile Yanı / Yurt /

Scuola Leonardo da Vinci, 1977 yılında kurulmuştur. Floransa, Milano, Roma ve Siena merkezlerinde İtalyanca eğitimi vermektedir. İtalyanca dil kurslarını geniş bir yelpazede ve yıl boyunca başlayan esnek bir program ile sunmaktadır. Samimi bir atmosferde, nitelikli ve motive edici öğretmenler ile eğitim vermeyi hedeflemektedir

Sunulan Programlar
Yoğun İtalyanca Kursu
Süper Yoğun İtalyanca Kursu
Özel İtalyanca Kursu
Profesyonel İtalyanca Kursu
Gezi & İtalyanca Kursu
Sınavlara Hazırlık Kursu
Öğretmenler için İtalyanca Kursu
Mesleki İtalyanca Kursu
İtalyan Üniversitelerine Geçiş için İtalyanca Kursu


İmkanlar

Scuola Leonardo da Vinci-Roma 1984 yılında İtalya’nın Roma şehrinde Navona Meydanında “Piazza dell’Orologio” adlı aristokratik bir yapıda konumlanmıştır. S. Angelo Kalesi ve San Pietro Bazilikasının kesiştiği bir bölgede yer almaktadır. Bu bölgede barlar, mağazalar, butikler, kütüphaneler bulunmaktadır. okul binasında tam donanımlı 10 adet aydınlık sınıfta 12 kişilik öğrenci grubuyla İtalyanca dil eğitimi verilmektedir. Okul binasında ayrıca, öğrenci dinlenme odası, ücretsiz internet erişimi, bilgisayar laboratuvarı, video odası, konferans salonu, asansör, merkezi ısıtma sistemi, konferans salonu, öğrencilerin bağlanabileceği ortak bir telefon olanakları bulunmaktadır. Tren ağının genişliği daha pek çok güzel İtalyan kentini görmenize olanak verecektir. Sanatsal bir biçimde, iletişime önem veren, esnek ve çok efektif eğitim metoduyla, İşinden heyecan duyan, dinamik ve çok yüksek tecrübeye sahip öğretmen kadrosu ile kaliteli İtalyanca dil eğitimi verilmektedir. Dil diplomamız Amerikan Kolej ve Üniversiteleri tarafından kredi transferi için kabul görmektedir.


Sosyal İmkanlar

Scuola Leonardo da Vinci-Roma; jimnastik/fitness/yoga, yüzme, koşu, tenis, squash, golf, ata binme, bisiklet kullanma vs. Spor aktiviteleri, Öğrenci ve öğretmenlerin birbirlerini daha yakından tanımalarına olanak veren akşam yemekleri, Rehber eşliğinde sanat tarihi gezileri, Okulda film geceleri, Yarım veya tam gün geziler; Dağ-bisikleti turları, Şarap mahzenlerine geziler gibi gezi programları sunmaktadır.


Konaklama

Scuola Leonardo da Vinci-Roma kendisini tercih eden öğrencilerine kurs süresince, aile yanı konaklama, paylaşımlı daire konaklaması, özel daire konaklaması, öğrenci evleri, öğrenci rezidansları seçeneklerini sunmaktadır.


Scuola Leonardo Da Vinci Tanıtım Videosu

Sokak Görüntüsü

Harita