Scuola Leonardo Da Vinci

İtalya / Milano / Merkeze Uzaklık 1 Km

Yaş Aralığı Eğitim Süresi Eğitim Dili Konaklama
16 24 Hafta italyanca Aile Yanı / Yurt / Paylaşımlı Öğrenci Evi / Butik Otel /
Yaş Aralığı 16
Eğitim Süresi 24 Hafta
Eğitim Dili italyanca
Konaklama Aile Yanı / Yurt / Paylaşımlı Öğrenci Evi / Butik Otel /

Scuola Leonardo da Vinci, 1977 yılında kurulmuştur. Floransa, Milano, Roma ve Siena merkezlerinde İtalyanca eğitimi vermektedir. İtalyanca dil kurslarını geniş bir yelpazede ve yıl boyunca başlayan esnek bir program ile sunmaktadır. Samimi bir atmosferde, nitelikli ve motive edici öğretmenler ile eğitim vermeyi hedeflemektedir

Sunulan Programlar
  Akademik Dönem
Yoğun İtalyanca
Akademik Dönem
İtalyanca +
İtalyan Üniversitelerine Hazırlık
Sınav Hazırlık Kursları
Profesyoneller için İtalyanca
Öğretmenler için İtalyanca


İmkanlar

Scuola Leonardo da Vinci Milan,2005 yılında İtalya’da Milan şehrinde Navigli bölgesinde üniversite kampüsünde konumlanmıştır. Sinemalar, tiyatrolar, restoranlar, kafeler, barlar, eğlence mekanları, butik, Vintage Bistro ve modern sanat galerisi ile çevrelenmiştir. Okul, metro ve otobüs imkanı ile şehir merkezine kolay ulaşım sağlamaktadır. Kampüs içimde ucuz ve kaliteli, yemek verilmektedir.  İtalyanca dil kurslarını geniş bir yelpazede ve yıl boyunca başlayan esnek bir program ile sunmaktadır. Eğitim programları İtalyan Eğitim Bakanlığı tarafından onaylıdır. Ayrıca okul mezunları uluslararası tanınırlığı olan Firenze AIL dil sertifikası alma hakkına sahip olurlar. Okulda modern ve tam donanımlı 15 sınıfta.12 kişilik öğrenci grubuyla İtalyanca dil eğitimi verilmektedir. Okul binasında ayrıca, ücretsiz internet, multimedya sınıfı, öğrenci salonu, kütüphane, öğrenci dinlenme alanları ve kantin ,öğrencilere yardım etmek için görevli bir sekreter, hastalık durumunda tıbbi yardım, engelliler için erişim imkanı olanakları bulunmaktadır.


Sosyal İmkanlar

 jimnastik/fitness/yoga, yüzme, koşu, tenis, squash, golf, ata binme, bisiklet kullanma vs. Spor aktiviteleri için rehber olan öğretmenlerimiz boş zamanınızın organize edilmesine yardımcı olacaklardır. Öğrenci ve öğretmenlerin birbirlerini daha yakından tanımalarına olanak veren akşam yemekleri, Rehber eşliğinde sanat tarihi gezileri, Okulda film geceleri, Yarım veya tam gün geziler, Dağ-bisikleti turları, Şarap mahzenlerine geziler gibi gezi programlarına katılabilirsiniz. Ayrıca Milano, ünlü operası La Scala, göz alıcı katedrali ve meydanı ile Duomo gezilebilir. İsviçre sınırına seyahat edebilir, Como gölü, Venedik, Verona gibi bölgelere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.


Konaklama

Scuola Leonardo da Vinci Milan kendisini tercih eden öğrencilere kurs süresince, aile yanı konaklama, öğrenci evi, öğrenci rezidansları, hotel ve apartman dairesinde konaklama alternatifleri sunmaktadır.


Scuola Leonardo Da Vinci Tanıtım Videosu

Sokak Görüntüsü

Harita