Scuola Leonardo Da Vinci

İtalya / Floransa / Merkeze Uzaklık 1 Km

Yaş Aralığı Eğitim Süresi Eğitim Dili Konaklama
- 24 Hafta italyanca Aile Yanı / Yurt / Paylaşımlı Öğrenci Evi / Butik Otel /
Yaş Aralığı -
Eğitim Süresi 24 Hafta
Eğitim Dili italyanca
Konaklama Aile Yanı / Yurt / Paylaşımlı Öğrenci Evi / Butik Otel /

Scuola Leonardo da Vinci, 1977 yılında kurulmuştur. Floransa, Milano, Roma ve Siena merkezlerinde İtalyanca eğitimi vermektedir. İtalyanca dil kurslarını geniş bir yelpazede ve yıl boyunca başlayan esnek bir program ile sunmaktadır. Samimi bir atmosferde, nitelikli ve motive edici öğretmenler ile eğitim vermeyi hedeflemektedir.

Sunulan Programlar
Akademik Dönem
Yoğun İtalyanca
Akademik Dönem
Birebir
İtalyanca +
İş İtalyancası
İtalyan Üniversitelerine Hazırlık
50+
Sınav Hazırlık Kursları
Profesyoneller için İtalyanca
Öğretmenler için İtalyanca


İmkanlar

Scuola Leonardo da Vinci-Floransa, İtalyanın Floransa şehrinin kalbinde konumlanmıştır. Katedralin muhteşem manzarasına sahip güzel tarihi bir ‘palazzo’da  yer alır. Okuldan yürüyerek birkaç dakika içerisinde şehrin en güzel ve en unlu yerlerine ulaşabilirsiniz.  3 katlı okul binasında tam donanımlı 18 sınıf ta max 12 kişilik öğrenci grubuyla İtalyanca dil eğitimi yapılmaktadır. Okul binasında ayrıca,  dinlenme salonları, internet erişimine sahip bilgisayarlar, multimedya sınıfı, öğrencilere yardım etmek için görevli bir sekreter, hastalık durumunda tıbbi yardım gibi olanaklar bulunmaktadır. Ulaşım toplu taşıma vasıtalarıyla kolay ve sorunsuzdur .Okul İtalyan Eğitim Bakanlığı tarafından onaylıdır. Tüm programlar öğrencilerin aldıkları eğitim boyunca en iyi gelişime ulaşmaları için özel olarak ayarlanmıştır.


Sosyal İmkanlar

Öğrenciler Piazza del Duomo’yu (Duomo Meydanı), Floransa Katedrali’ni (Duomo), Giotto’nun Çan Kulesi’ni, Aziz Giovanni Vaftizhanesi’ni, Museo dell’Opera del Duomo gibi mükemmel tarihi yapıları ziyaret edebilirler. Trenle 1 buçuk saat uzaklıktaki Roma’ya ya da trenle yaklaşık 2 buçuk saat uzaklıktaki ünlü su şehri Venedik’e gidebilirler.


Konaklama

Scuola Leonardo Da Vinci  öğrencilerine, paylaşımlı daire, aile yanı konaklaması, kişiye özel daire, otel ya da öğrenci yurdu, öğrenci evi, öğrenci rezidansı  gibi konaklama seçenekler sunmaktadır. 


Scuola Leonardo Da Vinci Tanıtım Videosu

Sokak Görüntüsü

Harita