New England School of English

Amerika / Boston / Merkeze Uzaklık 8 Km

Yaş Aralığı Eğitim Süresi Eğitim Dili Konaklama
16 24 Hafta ingilizce Aile Yanı / Yurt /
Yaş Aralığı 16
Eğitim Süresi 24 Hafta
Eğitim Dili ingilizce
Konaklama Aile Yanı / Yurt /

The New England School of English ,1990 yılında Harvard Meydanı’nda kurulmuştur ve 28 yıldır İngilizce eğitimi konusundaki iddiasını sürdürüyor. Harvard Üniversitesi’ne oldukça yakın bir konumda bulunan okuldaki eğitim veren öğretmenlerin birçoğu Harvard Üniversitesi’nde görevli olan eğitmenlerden oluşuyor. En kaliteli eğitimi verebilmek için tüm ilgi ve alakanın yalnızca bir merkezde toplanması gerekliliğine inanan kurum bu sebeple alnızca bir adet merkeze sahip. Okul hızlı ve yoğun uyguladığı programlarıyla öne çıkmasının yanı sıra esnek ders saatlerine sahip dil eğitimleri de sunuyor. Okulun geliştirdiği “Personalized Language Acquisition Method” (Kişiselleştirilmiş Dil Edinim Yöntemi) sayesinde okul öğrencilerinin her biri bireysel olarak değerlendiriliyor ve buna uygun olarak eğitim veriliyor.

Sunulan Programlar
Genel İngilizce Kursu
Yoğun İngilizce Kursu
Yarı-Yoğun İngilizce Kursu
İş İngilizcesi
Hukuk İngilizcesi
Sınavlara Hazırlık (TOEFL, IELTS vb.)
Üniversite Hazırlık
Bireysel Kurslar


İmkanlar

The New England School NESE Boston, Cambridge Harvard Meydanı’nın merkezinde Harvard Üniversitesinin hemen yanında yer almaktadır.  MIT Massachusetts Institute of Technology kampüsüne, market ve birçok restorana yakın konumda bulunan Boston’a 15 dakika mesafededir. Tren ve otobüs istasyonlarına 100 metre  uzaklıktadır. Okulda son model teknolojiyle donanmış dersliklerde en fazla 10 kişilik gruplar halinde İngilizce dil eğitimi vermektedir. Okul binasında ayrıca bilgisayar odası, çalışma odası dinlenme salonu, kütüphane v.b gibi olanaklar bulunur.


Sosyal İmkanlar

The New England School öğrencilerine bazı faaliyetlerde sunmaktadır. Boston’da yer alan müze, tiyatro ziyaretleri, spor aktiviteleri, New York, Niagara Şelaleleri ve diğer ünlü turistik noktalara hafta sonu gezileri bunlardan bazıları. Ayrıca öğrenciler, MIT kampüsünde fitness merkezinden yararlanma imkanı da sunmaktadır. Öğrenciler,  olimpik yüzme havuzunu kullanabilir, basketbol ve futbol oynayabilirler.


Konaklama

The New England School öğrencilerine, aile yanı konaklaması ve öğrenci yurdunda konaklama gibi seçenekleri sunmaktadır.


New England School of English Tanıtım Videosu

Sokak Görüntüsü

Harita