Linguaviva Language School

İtalya / Floransa / Merkeze Uzaklık 3 Km

Yaş Aralığı Konaklama
16 Aile Yanı / Paylaşımlı Öğrenci Evi /
Yaş Aralığı 16
Konaklama Aile Yanı / Paylaşımlı Öğrenci Evi /

1976 yılında kurulan Linguaviva dünya çapında bir ağa sahip İtalya merkezli bir eğitim grubudur. Etkili ve kaliteli dil öğretimi, modern eğitim yaklaşımları, profosyonel öğretmen kadrosu, konaklama olanakları gibi daha bir çok neden  Linguaviva’nın başarısındaki anahtar noktalardan sadece birkaçıdır. İtalyan dilini ve kültürünü yabancı öğrencilere öğretmekte yetkili bir okuldur. Linguaviva Grup ASILS üyesidir ve bu grup öğrencilere İtalyan dilini öğretmeyi garanti eder.

Sunulan Programlar

Genel İtalyanca Kursu

Yoğun İtalyanca

Birebir

İtalyanca +

Staj Programı
İmkanlar

Linguaviva Language School, 19.yüzyıla ait tarihi bir binada eğitim vermektedir.  Toplu taşıma araçları ile kolay ulaşım imkanlarına sahiptir. Ana tren istasyonunun yanında, metroya ulaşımın oldukça kolay sağlandığı sakin bir sokakta merkezi bir konumdadır. Floransa’nın merkezine sadece yürüyüş mesafesindedir. Pek çok alışveriş imkânı, kafe, restoranlara, tiyatro, konser salonlarına, müzelere, sanat galerilere  kolayca ulaşabilirsiniz. Okulda, klimalı ve tam teşekküllü 17 adet sınıfta, ortalama 10 kişilik öğrenci grubuyla  kaliteli ve zengin bir İtalyanca eğitimi verilmektedir. 3 katlı okul binasında ayrıca, bahçe, Ücretsiz wifi erişimi, öğrenci salonu bulunmaktadır. Okulun, İtalya Milli Eğitim Bakanlığı, ICS QUALITY, IALC, EDUTALIA ve Siena Universita Stranieri ile akreditasyonu vardır.


Sosyal İmkanlar

Şehir gezileri, sportif aktiviteler, sanatsal faaliyetler, film geceleri, tarihi mekan ve müze gezileri, bar ve gece kulübü ziyaretleri, Siena ve San Gimignano, Pisa, Roma, Venice, Verona, 5 Terre, Chianti (şaraphane ve bağ ziyareti) gibi şehirlere geziler; Duomo, Accademia Gallery, Uffizi, CappelleMedicee, SantaCroce, Fiesole kültürel geziler; İtalyan kültürüne dair sunumlar ve dersler, İtalyan sineması film gösterimleri, müzikal etkinlikler, disco ve bar ziyaretleri, hoşgeldin/güle güle partileri gibi faaliyet ve aktivitelere katılabilirsiniz.


Konaklama

Linguaviva Language School kendisini tercih eden öğrencilere kurs süresince aile yanı, yurt, paylaşımlı öğrenci daireleri ve apartlar, hotel ve oteller gibi konaklama alternatifleri sunmaktadır. Konaklamaların çoğu okula yürüme mesafesindedir. 


Linguaviva Language School Tanıtım Videosu

Sokak Görüntüsü

Harita