ILAC International Academy

Kanada / Toronto / Merkeze Uzaklık 4 Km

Yaş Aralığı Eğitim Süresi Eğitim Dili Konaklama
16 24 Hafta ingilizce Aile Yanı / Yurt /
Yaş Aralığı 16
Eğitim Süresi 24 Hafta
Eğitim Dili ingilizce
Konaklama Aile Yanı / Yurt /

ILAC International Kanada’nın en iyi bilinen okullarından biridir. Toronto’da 5 Vancouver’de 4 tane modern  teknolojik kampüsü vardır. Her yıl 75 den fazla ülkeden gelen öğrenciyi ağırlayan okul, İngilizce programlarıyla,sosyal etkinliklerle  dinamik bir atmosfer içeren tam bir öğrenme deneyimi sunmaktadır. 17 seviyede ESL (English as a Second Language – Yabancı Dil Olarak İngilizce) kursları sunan ILAC müfredatı Kanada’daki 13 üniversite ve kolej tarafından kabul görmüştür. Tüm öğretmenler TESOL sertifikalıdır ve İngilizce öğretmenliğinde uzmandır.

Sunulan Programlar
Genel İngilizce Kursları,
İngilizce Sınavına Hazırlık Kursları,
Akademik İngilizce Hazırlık Kursları,
İş İngilizcesi Kurs
ları İngilizice Pathway Kursları,
İngilizce Yaz Kursları,
Junior İngilizce Programları
Yoğun İngilizce Kursu,
Power İngilizce Kursları,
Cambridge İngilizce Kursu – FCE,
Cambridge İngilizce Kursu – CAE,
Cambridge İngilizce Kursu – CPE,
TOEFL Sınavına Hazırlık Kursu,
IELTS Sınavına Hazırlık Kursu,
Üniversite Pathway Programı,
Seçmeli Dersler ile Birleştirilmiş İngilizce Kursu


İmkanlar

Ilac Intarnational Toronto,1997 yılında Toronto’nun merkezinde kurulmuş bir dil okuludur.  Konum itibarı  otobüslere ve  en büyük metro durağı Yonge ve Bloor metrosuna yürüme mesafesindedir. Bu sayede şehrin her merkezine rahatlıkla ulaşım sağlanır. Okul  tiyatro, sinema kafe alışveriş caddeleri , restoranlar ,barlar,şehrin en büyük kütüphanesi,spor salonu ile çevrelenmiştir.Sahil bölgesine ve diger gezilecek yerlere yürüme mesafesindedir.ILAC Toronto Tam donanımlı 40 derslik, 70 bilgisayarlı ve internet erişimli bilgisayar odası, dil laboratuvarı ve kablosuz internet erişimi, TOEFL çalışmalarının da dahil olduğu İngilizce dil laboratuvarı, kafeterya, dinlenme odaları, kütüphane, öğrenci destek masası ile donanmıştır.Engelli öğrenciler için: Sınıfa tekerlekli sandalye erişimi, Engelli tuvaleti, resepsiyona tekerlekli sandalye erişimi ,erişimi, Duyma zorluğu yaşayan öğrencilere uyarlanmış abc bulunur. Çoğu sınıfta TV, tüm sınıflarda klima, ısıtıcı, bol doğal ışık bulunur.


Sosyal İmkanlar

Ilac Toronto öğrencilere birçok faaliyetler sunmaktadır. Mimari, Dans, Film, Müzik, Sauna Sağlık, fotoğrafçılık, Merkezi.Tiyatro, Sanat / Resim, Sanat Tarihi, Kültür turizmi (tiyatro, müze vb.), Moda, Yürüyüş, Tarihsel gezi, Kaya tırmanışı, Profesyonel spor etkinlikleri, Yerel kültürel etkinlikler (festivaller, vb.), At binme, futbol, Çim hokeyi, Golf, Yelken, Masa Tenisi, Kayak, Yoga, Tenis, Valeybol, Müzik.


Konaklama

Ilac Toronto kendisini tercih eden öğrencilere bazı konaklama imkanları da sunmakta. Aile yanında konaklama, Ortak daire, Kampüste, Öğrenci evi, Dream House Öğrenci Yurdu ve Parkside Öğrenci Yurdu.


ILAC International Academy Tanıtım Videosu

Sokak Görüntüsü

Harita