French in Normandy

Fransa / Rouen / Merkeze Uzaklık 5 Km

Yaş Aralığı Eğitim Süresi Eğitim Dili Konaklama
16 24 Hafta fransizca Aile Yanı / Yurt /
Yaş Aralığı 16
Eğitim Süresi 24 Hafta
Eğitim Dili fransizca
Konaklama Aile Yanı / Yurt /

French in Normandiya 1992 de Fransa’da  aile şirketi olarak kuruldu. Fransızca öğrenmek veya dil becerilerini geliştirmek isteyenler için cazip birleştirmeler sunar. Eğitmenler yüksek donanıma ve öğrenclere eğitim verme deneyimine sahiptir.Normandiya'daki öğretmenler ve müfredatta Fransızca, Qualité FLE ve IALC gibi çeşitli kuruluşlar tarafından akredite edilmiştir.Amacı, sıcak ve samimi bir çalışma ortamında birinci sınıf öğretim ve Normandiya güzel ve tarihi bölgede heyecan verici sosyal ve kültürel programı sağlamaktır. Normandy Fransız bir dil eğitimi için prestijli profesyonel kalitede örgütün üyesidir IALC  - yanı sıra Fransız kuruluşların varlık üyesi Kampüs Fransa , Groupement fle yanı sıra pedagojik dernek fle.fr - yüksek standartlarda verilen taahhüdün bir garanti.

Sunulan Programlar
• İş Fransızcası Kursu
• Birebir Fransızca Dersleri
• Yarı Yoğun Fransızca Kursu
• Yoğun Fransızca Kursu
• Birleştirilmiş Fransızca Kursu
• DELF / DALF Sınavlarına Hazırlık Kursları
• Fransızca ve Aşçılık Kursu
• Fransızca ve Kültürel Programlar (Boyama, Güzel Sanatlar, Golf, Bahçıvanlık, Turizm, Çömlekçilik)


İmkanlar

Frenc in Normandiya,Fransa’da Normandiya’nın başkenti  Ruen’de,ıardin des Plantes’in karşısında, Seine Nehri’nin kıyısında konumlanmıştır. Botanik Bahçeleri okulun karşısında yer almaktadır.  Çok çeşitli yerel mağaza ,restoran, ,  fast food bulabileceğiniz trafiğe kapalı bölgenin arkasında yer almaktadır. St Sever'in hareketli alışveriş bölgesine sadece kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Trianon Café okula üç dakikalık mesafededir.  Metro ve otobüs durakları ile şehrin bisiklet istasyonlarından biri yürüme mesafesindedir. Okula şehrin her yerinden kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Tam donanımlı, modern materyaller ile donanmış 12 sınıfta maksimum 12 kişilik gruplar halinde Fransızca dil eğitimi yapılmaktadır. Okulda ayrıca;  ücretsiz internet, bilgisayar odası, kütüphane, öğrenciler için CD ve DVD, görsel işitsel materyaller, öğrenci kaynak merkezi, Su sebili, sıcak ve soğuk içecek makinesi, atıştırmalık ve çikolata otomatı, dergi, gazete ve turist danışma merkezinin bulunduğu resepsiyon alanı, Langırt olanakları bulunmaktadır.


Sosyal İmkanlar

Yeni öğrenciler için Oryantasyon ve Eğlenceli Gramer Atölyesi, Tiyatro Kulübü, Kitap kulübü, Sinema kulübü, Fransızca atölyesi gibi sosyal programlar yapılmaktadır. Haftalık sosyal aktivite programları içinde, İlgi çekici ve tarihi mekanlara geziler, sinema, tiyatro ve bölgeye özel aktiviteler bulunmaktadır. Rouen müzelerine ziyaret, yerel radyo ve TV istasyonlarına ziyaret, parklar, yüzme, tiyatro, sinema, tam gün Paris, Mont Saint Michel, Giverney’deki Monet bahçeleri ve Normandiya sahiline geziler gibi aktiviteler vardır. Aktiviteler ücretlidir.


Konaklama

French In Normandy – Rouen kendisini tercih eden öğrencilerine,eğitimleri süresince konaklama olarak; aile yanı konaklaması, öğrenci yurtları, otel ve Fransa’ya özgü yazlık kulübe (gites),hotel  gibi seçenekleri sunmaktadır. 


French in Normandy Tanıtım Videosu

Sokak Görüntüsü

Harita