Emerald Cultural Institute

İrlanda / Dublin / Merkeze Uzaklık 4 Km

Yaş Aralığı Eğitim Süresi Eğitim Dili Konaklama
17 25 Hafta ingilizce Aile Yanı / Yurt /
Yaş Aralığı 17
Eğitim Süresi 25 Hafta
Eğitim Dili ingilizce
Konaklama Aile Yanı / Yurt /

Dublin’de kurulan, Emerald Cultural Institute 25 yılı aşkın eğitim tecrübesine sahiptir. Bütün yaş gruplarına hitap eden eğitim programları bulunmaktadır. Başlangıçtan ileri seviyeye kadar her yaştan öğrenci grubu için kurslar bulunmaktadır. Okulun ilk günü öğrencilerin doğru seviyedeki sınıflara yerleştirilmesi için yazılı ve konuşmadan oluşan bir  İngilizce  testi  yapılmaktadır Emerald Dublin Dil Okulu, Dublin’in Şehir merkezinde Palmerston Park,, Milltown Park, Marino Institute of Education olmak üzere 3 tane kampüsü şubeleri bulunmaktadır. Tüm eğitmenler öğrenciler ile birebir ilgilenmektedir ve bunun için özel bir hassasiyet oluşturulmuştur. Özellikle hiç İngilizce bilgisi olmadan gelen öğrencileri anlayıp, yardımcı olabilmek için dersleride eğlenceli bir biçimde işlemeye özen göstermektedirler.

Sunulan Programlar
Genel İngilizce
Yoğun İngilizce
İş İngilizcesi
Akademik İngilizce
Sınav Hazırlık Kursları (TOEFL, IELTS)
Akademik yıl ve sömestır
Junior Program
Profesyoneller için İngilizce
Öğretmenler için İngilizce
Üniversite Hazırlık
Özel gruplar halinde İngilizce
İngilizce+
Kombine


İmkanlar

Emerald Cultural Institute 1986 yılında Dublin'in merkezinde bulunan Palmerston Park’ta konumlanmıştır. Şehir merkezine okuldan tramvayla 6 dakikada gidilebilmektedir. Grafton Caddesi'nin upmarket alışveriş bölgesine iki dakikalık yürüme mesafesinde ve St. Stephen's Green'e 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Viktorya dönemi mimarisine sahip olan orijinal okul binasına ek olarak, daha fazla sınıfa ve kantine sahip yeni bir eğitim binası inşa edilmiştir. Okulda 24 adet modern sınıfta ortalama 10 kişilik öğrenci grubuyla İngilizce dil eğitimi verilmektedir. Okulda ayrıca, dil laboratuvarı, multimedia merkezi ve kütüphanenin yanı sıra, okuma-çalışma odası, internet, manzaralı bir bahçe ve geniş bir kantin de vardır. Emerald Cultural Institute, dil okulu olarak uzman kadrosu dünya çapında üne sahiptir. Kurs ve yaşam maliyetleri açısından bir çok ülkeye nazaran daha uygun bir dil eğitim imkanı sunmaktadır.


Sosyal İmkanlar

Genel İngilizce programlarında film izleme, haftada 1 kez ücretsiz kültürel aktivite ve spor olmak üzere faaliyetler düzenlenirken, gençlere yönelik yaz programlarında aktivite sayısı artmaktadır. Öğleden sonraları Guinness Storehouse’a gezi,  tarihi Book of Kells’i görmek için Trinity College’a gezi, Ulusal Müze ve Ulusal Galeri’ye gezi, Liffey nehir gezisi, Dublinia ve Christchurch, Balmumu Heykel Müzesi, akşamları İrlanda müziği ve dansı, bowling, yetenek gösterisi, quiz yarışması, hazine avı ya da gece  yürüyüşleri düzenlenirken, hafta sonları ise Glendalough ve Powerscourt Bahçeleri, Kilkenny Kalesi, Newgrange ve Hill of Tara’ya geziler yapılmaktadır.  


Konaklama

Emerald Dublin Dil Okulu öğrencilerine kurs süresince, aile yanı konaklaması, öğrenci yurdu konaklaması, öğrenci evleri ,otel , misafir evleri gibi konaklama seçeneklerini sunmaktadır. Öğrencilere aynı zamanda üniversite ya da kolej kampüsü içerisinde yer alan apartman daireleri de ayarlanmaktadır. 


Emerald Cultural Institute Tanıtım Videosu

Sokak Görüntüsü

Harita