EC English

Kanada / Montreal / Merkeze Uzaklık 4 Km

Yaş Aralığı Eğitim Süresi Eğitim Dili Konaklama
16 24 Hafta ingilizce Aile Yanı / Yurt / Paylaşımlı Öğrenci Evi /
Yaş Aralığı 16
Eğitim Süresi 24 Hafta
Eğitim Dili ingilizce
Konaklama Aile Yanı / Yurt / Paylaşımlı Öğrenci Evi /

1962 yılında LSC - Language Studies Canada ismiyle kurulmuş olan okul, 2011 yılında EC ile birleşmiştir. EC Montreal'de, Fransızca ve İngilizce olarak iki dilde eğitim verilmektedir. EC ENGLİSH  Montreal Dil Okulu ‘nun, Kanada’nın Toronto, Vancouver, Montreal ve Calgary şehirlerinde şubeleri bulunmaktadır. Dünyanın en büyük iki dilli şehri olan Montreal, eşsiz bir İngiliz ve Fransız kültürel karışımıyla Avrupa cazibesi açısından zengindir. İngilizce ve Fransızca   iletişim kurmanın yolları, konuşma yazma ve okuma ve dinleme üzerine pratik  bilgilendirici eğitim alırsınız. Genel İngilizce programında 10 değişik seviye seçenekleri sunulur.

Sunulan Programlar

Genel İngilizce,Fransızca  Kursları

İki Dilli Program

İş için İngilizce,Fransızca  Kursları

Birebir İngilizce, Fransızca Kursları

DELF-DAF Sınav Hazırlığı Kursları

İngilizce veya Fransızca+Gastronomi 

İngilizce+farmstay

İmgilizce,Fransızca Akademik Dönem yıl kursları

Co-op Programı

IELTS,TOEFL,TOEIC,TEFL Sınav Kurslarıİmkanlar

LSC Dil Okulu'nun Montreal Şubesi şehrin,,St Catherine Caddesi üzerindeki Faubourg alışveriş merkezi binasında hizmet vermektedir.Metro ve diğer toplu taşıma araçları bakımından çok uygun bir konumdadır.Bu sayede istenilen yere kolaylıkla ve rahat bir şekilde ulaşabilme imkanı vardır.Okulda Modern tam donanımlı dersliklerin yanı sıra,öğrenci salonu,internet erişimi,okuma odası,bilgisayarlı kütüphane,mutfak,restoran,açık teras bulunur.


Sosyal İmkanlar

LSC Dil Okulu öğrencilere boş zamanlarını değerlendirmek içim bazı faaliyet programları sunar. Kayak, Montreal Jazz Festivali, komedi festivali,  profesyonel hokey kulübü ziyareti, Ottawa,Toronto, Niagara Şelalesi gezileri, New York ve Boston gibi Amerika şehirlerine geziler, akağaç şurubu için Sugar Shack ziyareti, Eski Montreale , Notre –Dame Bazilikasına, güzel sanatlar müzesine geziler, festivaller, yer altı şehrinde alışveriş, eski Montreal çevresinde bisikletle gezi v.b


Konaklama

LSC Dil okulu öğrencilerine isteğe bağlı olarak konaklama imkanları sunmakta.Standart konfor aile yanı konaklaması,Ortak daire konaklaması,yurt konaklaması.


EC English Tanıtım Videosu

Sokak Görüntüsü

Harita