CIEL - Centre International d'Etudes de Langues

Fransa / Strasbourg / Merkeze Uzaklık 3 Km

Yaş Aralığı Konaklama
16 Aile Yanı / Yurt / Butik Otel /
Yaş Aralığı 16
Konaklama Aile Yanı / Yurt / Butik Otel /

CIEL Centre,1976 yılında kırılmuş Fransızca dil eğitimi veren bir kuruluştur. Eylül 1999 yılında CCI Kampüsü, şehrin kalbine  Ticaret ve Sanayi Odası eğitim merkezine taşındı. Strasbourg Ticaret Odası (CCI), yabancı dil olarak Fransızca öğrenimini teşvik etmek amacıyla, şehrin ve şirketlerin uluslararası gelişimlerine cevap vermek üzere oluşturulmuştur. yabancı stajyerleri ağırlamaktadır. Bu eğitim merkezi, Alsace Eurométropole Ticaret ve Sanayi Odası'nın çeşitli eğitim kurslarını içermektedir.

Sunulan Programlar
Yoğun Fransızca Kursu
Genel Fransızca Kursu
İş Fransızcası Kursu
Öğretmen Yetiştirme Kursuİmkanlar

CIEL Centre- Strasbourg,Fransa’nın Strasbourg şehrinde,  Alsas  bölgesinde, Ticaret ve sanayi odası eğitim merkezinde konumlanmıştır. Yeni tesisler, Şehir merkezinden tramvayla sadece 9 dakika uzaklıktadır. Okulda  modern materyallerin bulunduğu,  açık ve geniş sınıflarda,12 yada 15 kişilik gruplar halinde Fransızca dil eğitimi verilmektedir. Okul ayrıca ücretsiz ve açık internet erişimine sahip bir multimedya kütüphanesi ve bir dil laboratuvarı, kafeterya, öğrenci salonu  gibi olanaklar sunmaktadır. Toplu taşıma vasıtalarına yakındır. Ulaşım kolay ve rahat olmaktadır. .  9 dakikalık tramvay yolculuğuyla şehir merkezine ve havalimanına yolculuk 20 dakikadır.


Sosyal İmkanlar

Hafta sonları öğrenciler, tarihi şehir merkezi Grand İle’de yer alan Notre Dame Kadtedrali’ni, bu katedralde yer alan Astronomik Saat’i, geç dönem gotik mimarinin en güzel eserlerinden olan Kammerzell Evi’ni, 1907 ylında ziyaretçilerine açılan Alsas Müzesi’ni, 16.yüzyıla ait ahşap evlerin bulunduğu Petite France’ı ziyaret edebilmektedirler. Paris’e, Almanya’nın güzel şehirleri Stuttgart’a ve Frankfurt’a yaklaşık 2 saatlik bir yolculukla gezme şansına sahiptirler.


Konaklama

CIEL Centre- Strasbourg, aile yanı konaklaması, üniversite öğrenci yurdu, otel, stüdyo daire ya da hostel konaklama seçeneklerini sunmaktadır.


CIEL - Centre International d'Etudes de Langues Tanıtım Videosu

Sokak Görüntüsü

Harita